Zespół Dentostacji tworzą lekarze, higienistki i asystentki, którzy nieustannie kształcą się i podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu gwarantują specjalistyczne leczenie w oparciu o najnowsze standardy w opiece stomatologicznej.

Michał Tatarynowicz

Założyciel i właściciel Dentostacji. Po ukończeniu w 2010 roku studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym Akademii Medycznej w Gdańsku, odbył 1,5-roczny staż na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Ukończył m.in.: roczny cykl szkoleniowy z zakresu implantologii w Klinice Implantologii Stomatologicznej CEOC (2012 r.); roczny cykl szkoleniowy z zakresu implantoprotetyki (2015 r.); Curriculum Implantologii Polskiego Stowarzyszenia Implantologii (2017 r.); zaawansowane szkolenia z zakresu implantologii i chirurgii w Soft Tissue Institute w Bełchatowie (2019, 2020, 2023). Regularnie bierze udział w szkoleniach i konferencjach endodontycznych i protetycznych jako priorytet stawiając dostęp do najnowszej wiedzy i zaawansowanych rozwiązań w leczeniu stomatologicznym. Członek PSI oraz międzynarodowych organizacji ICOI i DGOI. Wykonując swoją pracę, wyróżnia się profesjonalizmem i empatią.

Wielokrotny mistrz Polski w kick-boxingu, kitesurfer, szczęśliwy tata, pasjonat sportów i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Bolszewie w każdy poniedziałek, czwartek i piątek oraz w gabinecie w Żarnowcu we wtorki i środy.

Marcin Gruba

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego gdańskiej Akademii Medycznej. Jest częścią naszego zespołu od 2016 roku, czyli od początku istnienia Dentostacji. W ostatnich latach ukończył wiele szkoleń z zakresu stomatologii mikroskopowej oraz protetyki. Pasjonuje się wykonywaniem procedur medycznych z użyciem powiększenia mikroskopowego, wykorzystując możliwości precyzyjnego wykonania zaplanowanej pracy. Utrzymuje nowoczesne standardy leczenia, dbając o pacjentów w każdej grupie wiekowej.

Prywatnie sportowiec, trener tenisa stołowego, wielbiciel tenisa ziemnego.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Bolszewie w każdy poniedziałek i czwartek oraz w gabinecie w Żarnowcu w każdy wtorek, piątek oraz w wybrane soboty.

Robert Przewoski

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W ostatnim czasie ukończył szkolenia z zakresu stomatologii zachowawczej oraz endodoncji. Stale podwyższa swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach poświęconych tematyce nowoczesnych technik leczenia. Jako lekarz stara się indywidualnie podchodzić do potrzeb każdego pacjenta, tak aby czuł się komfortowo i czynnie uczestniczył w procesie leczenia.

Poza pracą interesuje się wędkarstwem, gotowaniem i produkcją własnych przetworów.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Bolszewie w każdy wtorek oraz w gabinecie w Żarnowcu w środy i piątki.

Aleksandra Granacka

W 2015 roku ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dołączyła do naszego zespołu w 2023 roku wraz z otwarciem gabinetu w Bolszewie, wnosząc swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w gabinetach w Ełku i okolicach. Ukończyła liczne kursy z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji mikroskopowej. W swojej pracy jest empatyczna, rzeczowa i cierpliwa, dzięki czemu pacjent może poczuć fachową opiekę i komfort. Współpracuje z pacjentami w każdym wieku.

Prywatnie sportowiec amator. Fanka sportów wytrzymałościowych, głównie triathlonu i biegów ultra.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie w Bolszewie w każdy wtorek i piątek.

Igor Sokołowski

Absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dołączył do naszego zespołu w 2018 roku, chcąc rozwijać swoje umiejętności w obszarze chirurgii stomatologicznej. Szkoląc się pod okiem doktora Michała Tatarynowicza, równolegle uczestniczył w wielu kursach, m.in. z ekstrakcji trudnych korzeni, zatrzymanych zębów ósmych oraz zamykania połączeń ustno-zatokowych. Ukończył kurs wprowadzający do implantologii we Flonheim w Niemczech (2017 r.), szkolenia z leczenia kanałowego pod mikroskopem w Witkowscy Dental Training Center w Nidzicy (2019 r.). W 2022 roku ukończył roczne curriculum implantologiczne Vivadental w Gdańsku. Nieustannie poszerza swoją wiedzę.

Prywatnie rowerzysta, podróżnik i kibic piłki nożnej.

Przyjmuje pacjentów w gabinecie Bolszewie w każdą środę.

Anna Tatarynowicz

Managerka Dentostacji

Z wykształcenia psycholog. W czasie pięcioletnich studiów pracowała jako asystentka stomatologiczna w jednym z prywatnych gabinetów w Sopocie, poznając tę pracę od podszewki. Po uzyskaniu dyplomu na Uniwersytecie SWPS swoją drogę zawodową związała z obszarem rekrutacji oraz HR realizując projekty dla międzynarodowych korporacji. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Prawo Pracy na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2018 roku zaangażowana w zarządzanie oraz organizację i nadzór procesów wewnętrznych i zewnętrznych gabinetu. W 2020 roku ukończyła moduł szkoleń z zakresu zarządzania placówkami stomatologicznymi w Medycznym Domu Medialnym w Toruniu. W pracy ceni sobie zaufanie, uczciwość, profesjonalizm i dobrą atmosferę.

W wolnych chwilach wybiera aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Kocha góry, podróże, jest stałą bywalczynią festiwali filmowych i wydarzeń kulturalnych.

Małgorzata Borska

Dyplomowana asystentka i higienistka stomatologiczna

Związana z Dentostacją od początku jej istnienia. W 2014 roku ukończyła szkołę zdobywając kwalifikacje do pracy na stanowisku asystentki stomatologicznej. Pasja do pracy w tym zawodzie nie zatrzymała jej w dalszym rozwoju i w 2022 roku zdobyła dyplom higienistki. Brała udział w kursach, webinarach oraz konferencjach dla asystentek z zakresu chirurgii i implantologii oraz praktycznych szkoleniach z profesjonalnej higienizacji. Z dużym zaangażowaniem i precyzją przeprowadza zabiegi higienizacyjne w gabinecie w Bolszewie i Żarnowcu. Zawsze dba o komfort i dobre samopoczucie pacjentów. Jest empatyczna, energiczna, a posiadanym poczuciem humoru wzbudza zaufanie nawet najbardziej zlęknionych pacjentów.

Prywatnie żona i mama trójki dzieci. Działa charytatywnie i wspiera inicjatywy lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ewa Budnik

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Swoją zawodową przygodę ze stomatologią rozpoczęła w 2008 roku. Od 2018 związana na stałe z Dentostacją. Ukończyła kursy z zakresu higienizacji, asystowaniu przy zabiegach protetyki, endodoncji mikroskopowej oraz implantologii. Nieustannie uzupełnia swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje z zakresu zdrowia jamy ustnej i pracy z pacjentem uczestnicząc w szkoleniach i webinariach. Stara się wykonywać swoją pracę z zaangażowaniem i pasją. Przeprowadza zabiegi higienizacyjne w gabinecie w Żarnowcu. Ceni sobie indywidualną pracę z pacjentem, ale równie dużo satysfakcji czerpie z asystowania przy skomplikowanych zabiegach z zakresu chirurgii i implantologii.

Prywatnie mama, miłośniczka książki, kina, dobrego jedzenia, a także sportu.

Wiktoria Kunath

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Związana z Dentostacją od 2020 roku, kiedy to odbywała w naszym gabinecie praktyki oraz praktyczną naukę zawodu higienistki. Jej zaangażowanie i determinacja spowodowały, że po ukończeniu szkoły została częścią naszego zespołu na stałe. Ukończyła szkolenia dla asystentek z zakresu chirurgii oraz implantologii. Czynnie asystuje przy wszystkich zabiegach. W pracy lubi różnorodność, która stawia nowe wyzwania i zmusza do ciągłego rozwoju. Nie ma trudności z porozumiewaniem się z pacjentami w języku angielskim i niemieckim.

Do życia podchodzi z uśmiechem na twarzy i dużym optymizmem.

Małgorzata Miks – Jakubik

Dyplomowana asystentka i higienistka stomatologiczna

W 2010 roku uzyskała dyplom asystentki. Chcąc rozwijać swoje umiejętności postanowiła ukończyć szkołę na drugim kierunku i w 2015 roku odebrała dyplom higienistki. Absolwentka kursów poszerzających wiedzę oraz umiejętności z zakresu zabiegów higienizacji oraz implantologii. Do naszego zespołu dołączyła w 2023 roku wraz z otwarciem gabinetu w Bolszewie. Doświadczenie i zaangażowanie pozwoliły na szybkie wdrożenie i obecnie asystuje przy wszystkich zabiegach, a szczególną satysfakcję przynosi jej asystowanie przy zabiegach z zakresu chirurgii i implantologii. W pracy ważny jest dla niej komfort pacjenta, o co dba witając każdego z uśmiechem na twarzy.

Prywatnie, szczęśliwa mama dwóch córek. Wolny czas spędza na wędrówkach górskich oraz podróżach.

Anita Grabska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna

Swoją pracę zawodową zdobywała na stanowiskach związanych z marketingiem i logistyką. Poszukując nowych wyzwań, postanowiła się przebranżowić i zainteresowała się obszarem stomatologii. Zwieńczeniem tych działań było uzyskanie w 2021 roku dyplomu higienistki. Do naszego zespołu dołączyła w 2023 roku wraz z otwarciem gabinetu w Bolszewie. Wykonuje swoje obowiązki sumiennie i rzetelnie. W pracy zawodowej ceni sobie kontakt z pacjentami.

Prywatnie mama nastolatka. Jej pasją jest żeglarstwo i jazda konna.

Magdalena Klawikowska

Stażystka

Obecnie uczennica ostatniego roku na kierunku higienistki stomatologicznej. W godzinach wolnych od nauki zdobywa doświadczenie zawodowe w gabinecie w Bolszewie i Żarnowcu. Od pierwszych dni wykazuje się zaangażowaniem i chęcią nauki, doskonale wpisując się w nasz zespół.

Interesuje się malowaniem i lubi spędzać wolny czas w aktywny sposób